Beşerler Gruba Faydalı Model Plaketi

Beşerler Gruba Faydalı Model Plaketi

Türk Patent Enstitüsü verilerine göre 2009-2010 yıllarında Koc aeli ilinde en fazla faydalı model başvurusu yapan firmalar sıralamasında ikinci olan Beşerler, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Salonunda yapılan törenle Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün elinden plaketini aldı.

Ofis mobilyaları üretmek üzere 1992 yılında kurulan Beşerler, 2 fabrikası, 200'e yakın çalışanı ve 4 markası ile sektörünün öncü firmalarındandır.

Ofis ve okul mobilyaları alanında Beşgen markasıyla, hasta karyolaları ve hastane mobilyaları alanında Samatıp markasıyla, labaratuvar mobilyası ve donanımları alanında Laborty markasıyla, iç dekorasyon alanında Algeno markasıyla, müşterilerine tasarımdan uygulamaya anahtar teslim mekan düzenleme ve donatma projeleri üreten Beşerler, sadece yurt içinde değil, 20'ye yakın ülkeye yaptığı ihracatla uluslararası bir firma olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Dünyayla rekabet edebilmek için sürekli yeni tasarımlar, yeni komponentler ve yeni ürünler geliştiren Beşerler, Ar-Ge'ye yaptığı yatırımlarla hem sektörünün hem de Kocaeli'nin en yenilikçi firmaları arasında yer almaktadır. Beşerler Ar-Ge departmanında geliştirdiği her inovasyon için düzenli olarak patent ve faydalı model başvuruları yaparak fikir haklarını da koruma altına almaktadır. Kocaeli'nde Türk Patent Enstitü'süne en çok başvuran kurumlardan biri de Beşerler'dir.

Beşerler, kurulduğundan bu yana inovasyona verdiği önemin karşılığını sadece müşterilerinden gelen övgülerle değil, ülkemizin gelişmesi için çalışan sivil toplum kuruluşlarından ve resmi kurumlarından da verilen ödüllerle de almaktadır.

12 Mayıs 2011 tarihinde, Kocaeli Sanayi Odası Meclis Salonunda yapılan törende, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün elinden, Kocaeli'nden Türk Patent Enstitü'süne en çok başvuru yapan ikinci firma olması vesilesiyle ödülünü alan Beşerler, bu başarısını artırarak sürdürmeye kararlıdır.